odwodnienianierdzewne | e-blogi.pl
Blog odwodnienianierdzewne
Sposoby montażu wpustów podłogowych 2016-03-22

Wpusty podłogowe to jedne z najważniejszych elementów instalacji ściekowej. Wybierając odpowiedni model dla siebie, należy zwrócić szczególną uwagę na ich budowę i funkcjonalność. Wpust musi być dopasowany do potrzeb danego budynku. Równie istotny jest montaż tego typu elementów. Jak przeprowadzić go poprawnie?


Procedura montażu:


Procedura montażu zależy od rodzaju wpustu - czy jest jedno czy dwuczęściowy. Zanim rozpoczniemy montaż, konieczne jest zabezpieczenie brzegów oraz wnętrza wpustu przed zabrudzeniem. Następnie należy zdemontować ruszt, kosz osadczy oraz syfon. Miejscem, w którym należy zamontować wpust jest kielich przyłącza kanalizacyjnego. Podczas montażu należy zachować 1,5 mm luzu pomiędzy wpustem i powierzchnią posadzki. Zanim rozpoczniemy betonowanie, należy unieruchomić wpust.


Wpusty jednoczęściowe - jak zainstalować


Aby przeprowadzić instalację kratki jednoczęściowej należy pamiętać o następujących działaniach: 1) Zabezpieczyć brzegi kanału przed zabrudzeniem 2) Skręcić wszystkie odcinki kanału, pamiętając o uszczelnieniu 3) Zainstalować kanał w przyłączu 4) Unieruchomić kratkę 5) Przystąpić do betonowania, pamiętając o tym, by światło kanału nie uległo zwężeniu 6) Zabetonować miejsca wymagające szczególnej dokładności. Podążając za podanymi powyżej wskazówkami mamy pewność, że kratki ściekowe przemysłowe lub kratki ściekowe liniowebędą zainstalowane poprawnie, a ich eksploatacja będzie zupełnie bezproblemowa. Wykonując wszystkie te prace z dużą starannością mamy pewność, że instalacja będzie służyć przed długi czas.


Treściwa charakterystyka odwodnień liniowych 2016-03-09

Odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej służą do odprowadzania wody z utwardzonych terenów. Składają się z korytek i rusztów. Firmy, które zajmują się ich produkcją wytwarzają je w wersjach, które przystosowane są do różnych obciążeń, które dokładnie określa norma DIN-19580 od A do F. Odwodnienia liniowe składają się z koryt odwadniających, które wykonywane są głównie z betonu, tworzyw sztucznych lub polimerobetonowych, które są bezpośrednio przymocowane do nawierzchni, a następnie pokryte są rusztami. Zebrana woda poprzez system odwodnień jest odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji, rowów melioracyjnych lub studni chłonnej. Oprócz tego system można montować w każdej utwardzonej nawierzchni, nie ponosząc przy tym dużych nakładów roboczych. Systemy odwodnień są najbardziej uniwersalnym systemem odwodnień wód deszczowych. Ich największą zaletą jest spora wydajność jak i jakość działania i łatwość montażu. Jeśli natomiast chcielibyśmy zamontować taki system odwodnień w swojej łazience musimy do tego celu zastosować kanały łazienkowe, które również zebraną wodę będą bezpośrednio odprowadzać do kanalizacji. Jednakże kanały łazienkowe najczęściej stosowane są w krytych pływalniach (basenach), bo tam jest najwięcej wody, które potrzebuje mieć odpływ. Różnorodność elementów, które służą do zbudowania korytka umożliwia nam uwzględnienie różnicy wysokości, pomiędzy przyległym do korytek obszarem. Mamy nadzieję, że dobrze wyjaśniliśmy Państwu czym są odwodnienia liniowe wykonane z stali nierdzewnej.


Krótka charakterystyka odwodnień liniowych 2016-03-07

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że każdy budynek musi być wyposażony w odwodnienia liniowe. Dobór odpowiedniego jest niezbędny, aby wszystko funkcjonowało tak jak powinno. Dlatego warto zapoznać się z różnymi rozwiązaniami i wybrać to najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom.


Odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej


W przypadku, gdy odwodnienie ma zostać zamontowane w budynku, w którym mieści się zakład chemiczny lub farmaceutyczny, najlepiej sprawdzą się kanały rynnowe wykonane ze stali nierdzewnej. Warto zdecydować się właśnie na nie, bowiem są one wyjątkowo wytrzymałe. Dodatkowo niełatwo ulegają zniszczeniu, nawet pod wpływem substancji żrących czy kwasów, które przecież w przemyśle chemicznym występują właściwie na każdym kroku. Ponadto wspomniane rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w zakładach, w których przeważa ruch kołowy, właśnie ze względu na wyjątkowo dużą wytrzymałość.


Kompletny zestaw do montażu


Każdy zdaje sobie sprawę, że żaden produkt, nawet ten najwyższej klasy, nie spełni oczekiwań jeśli zostanie niepoprawnie zamontowany. Aby uniknąć błędów należy, jeszcze przed rozpoczęciem prac montażowych, dokładnie sprawdzić czy przygotowany zestaw jest kompletny. W przypadku kanału rynnowego powinny się tam znaleźć: - syfon; - wpust podłogowy; - sitko redukujące ilość zanieczyszczeń mechanicznych, które wpływają do kanalizacji; - ruszt przykrywający; - nóżki rektyfikacyjne. Dokładne sprawdzenie czy w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy pomoże uniknąć błędnego montażu odwodnienia liniowego.


Wpusty podłogowe - zobacz jakie wybrać 2016-03-03

Wpusty podłogowe zwane też kratkami ściekowymi są najważniejszym elementem systemów odprowadzania cieczy z pomieszczeń. Zobacz jak są zbudowane, gdzie się je stosuje i jak kupić najbardziej odpowiednie.


Jak są zbudowane wpusty podłogowe?


Kratki ściekowe mają bardzo prostą konstrukcję. Składają się one z pokrywy, kosza osadczego, syfonu, korpusu oraz uszczelki. Cały ten zestaw bardzo łatwo zdemontować i rozebrać na części. Dzięki temu możliwe jest ich częste i szybkie czyszczenie. Zapobiega to zapychaniu się wpustów podłogowych.


Zastosowanie wpustów podłogowych


Wpusty podłogowe są najczęściej stosowane w przemyśle chemicznym, spożywczym i budowlanym oraz w instalacjach przydomowych, np. w garażach. Dobre rozwiązanie dla każdego z powyższych zastosowań to kratki ściekowe z syfonem. Tego typu konstrukcja zapobiega zalaniu pomieszczenia przez cofającą się wodę czy inną ciecz. Syfon zapewnia sprawne odprowadzanie ścieków do kanalizacji.


Jak kupić odpowiedni wpust podłogowy?


Dobór wpustu podłogowego może czasami sprawić problem. Optymalnym wyborem będą wpusty ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (w przypadku kontaktu z chemikaliami). Kupując wpusty podłogowe należy także wziąć pod uwagę ich średnicę (zdolność do odprowadzania dużej ilości cieczy), wielkość kosza osadczego (jeśli w cieczy jest dużo cząstek stałych) i wytrzymałość (gdy są obciążone przez ruch pojazdów czy dużej liczby ludzi). Przeanalizowanie tych kryteriów z pewnością umożliwi Ci zakup najlepszego wpustu podłogowego.


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]